ترخیص کالا

ترخیص کالا : به فرآیند ثبت سفارش و خرید کالا تا تحویل آن در مقصد مورد نظر صاحب کالا گفته میشود. ترخیص کالا یا ترخیص یک فرایند در گمرکات است که توسط صاحب کالا یا نمایندهٔ قانونی صاحب کالا (بند ب ماده ۱ قانون امور گمرکی مصوب سال ۱۳۹۰ مجلس شورای اسلامی) نزد گمرک جهت صادرات یا واردات کالا صورت می‌گیرد و در طی آن کالا با انجام تشریفات گمرکی مربوط از اماکن گمرکی خارج می‌گردد.

فرایند ترخیص کالا شامل تهیه آماده‌سازی و ثبت اسناد و مدارک به صورت فیزیکی یا الکترونیک و محاسبه هزینه‌ها شامل مالیات، سود بازرگانی و حقوق گمرکی و دیگر تسهیلات ارائه شده به واردکنندگان و صادرکنندگان می‌باشد.

این فرآیند مراحل گوناگون و به تبع حساسی را در بر میگیرد که نا آگاهی یا نادیده گرفتن هرکدام از آنها ممکن است ضررهای مالی یا زمانی هنگفتی را به بار آورد و یا در مواردی منجر به بلوکه شدن کالا توسط گمرک گردد.

آشنایی کامل با قوانین گمرکی ، ثبت کالا، مجوزهای لازم، زمان بندی مناسب، تسلط کامل بر اظهار کالا در گمرک و پیگیری های ممتد در نهایت ترخیصی مطمئن و به صرفه را فراهم می آورد.

ترخیص کالا

ترخیص کالا

فرایند ترخیص کالا در پنج گام زیر تعریف میشود:

گام اول : سفارش

گام دوم:حمل و بارگیری

گام سوم: اظهار کالا در گمرک

گام چهارم: اخذ پروانه گمرکی

گام پنجم: حمل و ارسال


چرا گروه بازرگانی و کارگزاری جم؟

مجموعه بازرگانی و کارگزاری جَم، کارگزاری رسمی گمرک ایران، با داشتن شعبه های عملیاتی در بندر عباس، تهران، اصفهان، بوشهر و دیگر گمرکات کشور آماده ارائه خدمات در زمینه ثبت سفارش، اخذ ترخیصیه و کلیه امور مربوط به ترخیص کالا از کلیه گمرکات مجاز کشور آماده همکاری با شما عزیزان می باشد.