هرمز امیری

مدیرکل گمرک و ترانزیت سازمان منطقه آزاد قشم گفت: این سازمان بیش از ۶۵ میلیارد ریال مشوق مالی برای ۱۰ شرکت تولیدی که در سال گذشته محصولات خود را صادر کرده اند، در نظر گرفته است.هرمز امیری روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران افزود: سازمان منطقه آزاد قشم برای شرکت های تولیدی که محصولات خود را صادر می کنند سهمیه ای جهت واردات مواد اولیه در نظر گرفته است.
وی ادامه داد: گمرک سازمان منطقه آزاد قشم به این شرکت ها ۲ درصد از سهمیه ۱۵ درصدی گمرک خود را تخفیف می دهد که برخی شرکت ها از این سهمیه استفاده نکردند و از این رو در قالب بستانکاری در کارت بازرگانی آنان منظور می شود.

منطقه آزاد قشم

منطقه آزاد قشم

سهمیه کالای همراه مسافر سازمان منطقه آزاد قشم ۵۰ میلیون دلار تعیین شد

مدیرکل گمرک و ترانزیت سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: بر اساس سهمیه بندی هیات دولت، سهمیه کالای همراه مسافر منطقه آزاد قشم در ۶ ماهه نخست امسال ۵۰ میلیون دلار تعیین شد که ۳۴ میلیون دلار از آن به پوشاک اختصاص دارد.
وی خاطرنشان کرد: سهمیه کالای همراه مسافر منطقه آزاد قشم در سال گذشته ۱۰۰ میلیون دلار بود که ۸۰ میلیون دلار از آن به پوشاک اختصاص یافته بود.
**زیرساخت های ثبت سفارش در منطقه آزاد قشم در حال اجراست
امیری گفت: طرح ثبت سفارش برای مدیریت ارز عملی شد و هم اکنون برای انجام آن در منطقه آزاد قشم، سازمان توسعه تجارت با همکاری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور بسترهای لازم را در این منطقه ایجاد می کنند.
وی افزود: بازرگانان و فعالان اقتصادی قشم اطلاعات خود را در سایتی که به منظور ثبت سفارش طرح شده است، درج کرده اند که این اطلاعات تا ایجاد بسترهای لازم برای اجرای طرح ثبت سفارش، کاربرد بانک اطلاعاتی دارد.
مدیرکل گمرک و ترانزیت سازمان منطقه آزاد قشم اذعان کرد: بازرگانان می توانند به سامانه یکپارچه فعالان اقتصادی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به آدرس http://esm.freezone.ir مراجعه و پس از ثبت نام جهت تایید اطلاعات ثبتی به گمرک مراجعه کنند.
۲۰ هزار فعال اقتصادی در جزیره قشم مشغول فعالیت هستند. شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *