گوشی های همراه

فرآیند ترخیص ۶۰۰ هزار گوشی همراه موجود در گمرک با آزادسازی پنج هزار دستگاه در حالی از بیست و چهارم شهریور ماه آغاز شده است که به گفته عضو هیات مدیره اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی بخشی از این کالا از طریق فروشگاه های اینترنتی عرضه خواهد شد.
«محمد جواد آذری جهرمی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ۲۵ شهریورماه گفت: فرایند ترخیص ۶۰۰ هزار گوشی همراه موجود در گمرک با آزادسازی پنج هزار دستگاه از دیروز (شنبه) آغاز شد تا گرانی ناشی از کمبود کالا در بازار را برطرف کند؛ امیدواریم بخش خصوصی برای عرضه این گوشی ها به سرعت وارد عمل شده تا کمبودها جبران شود.
در همین پیوند «حمید محمد» عضو هیات مدیره اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی به خبرنگار ایرنا گفت: فروشگاه های اینترنتی در کنار فروشگاه های سنتی برای عرضه این گوشی ها اقدام خواهند کرد.
وی افزود: فروشگاه های اینترنتی از عرضه نشدن گوشی های تلفن همراه تاکنون متحمل ضررو زیان شده اند بنابراین برای جبران بخشی از این زیان اقدام به فروش گوشی ها خواهند کرد.
محمدی ادامه داد: گوشی ها از طریق وارد کنندگان متعدد و مختلفی وارد شده اند و به محض ترخیص آنها فروشگاه های اینترنتی هم برای کسب سهم و فروش اقدام خواهند کرد.
عضو اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی درباره قیمت این گوشی ها خاطرنشان ساخت: قیمت کالا توسط واردکنندگان تعیین می شود که البته قیمت های آنها نیز به وسیله مراکز مربوطه نظارت و تایید شده خواهد بود.
به گزارش ایرنا، براساس برخی آمارهای منتشر شده، ایرانیان در سال بیش از ۲۰ میلیون دستگاه گوشی همراه نیاز دارند که ارزش آن به سه میلیارد دلار می رسد. بنابراین از ابتدای امسال تاکنون باید حدود ۱۰ میلیون دستگاه وارد بازار می شد.
بر اساس اطلاعات به دست آمده از سامانه همتا، شمار گوشی وارد شده از مبادی قانونی به کشور از آغاز سال تاکنون ۲ میلیون و ۶۲۰ هزار دستگاه بوده است.
امسال در مجموع ۲ میلیون دستگاه تلفن همراه که بخشی از آن پارسال وارد کشور شده است، به مشتریان فروخته شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هجدهم شهریور ماه درباره آخرین وضعیت بازار تلفن همراه گفته بود: سرنوشت ۷۲۰ هزار گوشی نامعلوم است؛ ۶۰۰ هزار گوشی در گمرک مانده و ۱۲۰ هزار دستگاه هم توقیف قضایی است

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *