مدیر کل گمرک منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد گفت: در چهار ماهه سال جاری ، صادرات کالا از گمرک امیرآباد ۱۷۱ هزار و ۹۲۰ تن به ارزش هفت میلیون و ۷۳۲ هزار و۴۵۱ دلار بوده که مقصد نهایی این کالاها اغلب کشورهای روسیه و قزاقستان بوده است .
امیر جمشیدی ادامه داد: این میزان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته از نظر وزن ۱۰ درصد افزایش و از نظر ارزش چهار درصد کاهش داشته است .
وی خاطرنشان ساخت: کالاهایی نظیر سیمان ، کلینکر و گچ مهمترین اقلامی بوده اند که طی چهار ماهه نخست امسال از طریق گمرک امیر آباد صادر شده اند.
این مقام مسئول در استان مازندران، تاکید کرد: همچنین در این مدت ۸۷۶ میلیون و ۷۴۷ هزارتن انواع کالا به ارزش ۲۳۰ میلیون و ۸۲۴ هزار و۱۸۸ دلار از طریق این گمرک وارد کشور شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزن ۶۶ درصد و از نظر ارزش ۶۰ درصد افزایش داشته است .
به گفته جمشیدی، عمده ترین کالاهای وارده شامل غلات ، آهن آلات ، و همچنین روغن و دانه های روغنی بوده که عمدتا ازکشورهای روسیه ، قزاقستان ، ترکمنستان ، ایتالیا و ترکیه وارد کشور شده است.
وی همچنین به ترانزیت خارجی انجام شده در گمرک امیرآباد از ابتدای سال جاری تا کنون اشاره کرد و گفت: بر اساس آمار اخذ شده در چهار ماهه سال جاری، ۲۳۰ هزار و ۲۶ تن کالا به ارزش ۲۲ میلیون و ۶۸۱ هزار دلار از طریق گمرک امیرآباد ترانزیت شده است.
مدیر کل گمرک منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد با اشاره به اینکه این مقدار ۴۰ درصد از نظر وزن و ۲۱ درصد از نظر ارزش نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است، اذعان داشت: کالاهایی چون آهن آلات و فراورده های نفتی از جمله مهمترین محمولات ترانزیتی از طریق گمرک امیرآباد بوده است.
جمشیدی در ادامه گفته های خود همچنین از ترانزیت داخلی ۶۹ هزار و ۲۵۰ تن کالا به ارزش ۳۴ میلیون و ۷۲۹ هزار و۹۶ دلار از طریق گمرک امیرآباد طی چهار ماهه نخست امسال خبر داد.
به گفته وی، درآمدهای وصولی گمرک امیرآباد در چهار ماهه سال به ۲۷۵ میلیارد ریال رسیده است که این میزان در مقایسه با درآمد ۲۶۲ میلیارد ریالی در مدت مشابه سال قبل از آن ۵ درصد افزایش داشته است .
این مقام مسئول در استان مازندران در ادامه به صادرات انجام شده توسط گمرک امیراباد در تیرماه سال جاری اشاره کرد و گفت: بر اساس آمار اخذ شده، در تیر ماه سال جاری ، صادرات کالا از گمرک امیرآباد ۴۴۰ هزار و ۹۲۰ تن به ارزش دو میلیون و ۳۱۳ هزاردلار بوده که مقصد نهایی این کالاها اغلب کشورهای روسیه و قزاقستان بوده است .
وی با بیان اینکه این میزان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته از نظر وزن ۱۱۴ درصد واز نظر ارزش ۲۳ درصد افزایش داشته است، اظهار داشت: کالاهایی نظیر سیمان ، کلینکرو گچ و سنگ مهمترین اقلام صادراتی بوده اند .
جشمیدی بیان داشت: همچنین در این مدت ۲۳۶ هزار و ۵۱۱ تن انواع کالا به ارزش ۶۴ میلیون و ۵۸۵ هزار دلار از طریق این گمرک وارد کشور شد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزن ۵۱ درصد و از نظر ارزش ۴۷ درصد افزایش داشته است .
به گفته مدیر کل گمرک منطقه ویژه اقتصادی بندر امیراباد، عمده ترین کالاهای وارده شامل غلات ، آهن آلات و همچنین روغن و دانه های روغنی بوده که عمدتا ازکشورهای روسیه ، قزاقستان ، ترکمنستان وترکیه وارد کشور شده است.
وی همچنین در خصوص ترانزیت خارجی انجام شده طی یک ماه گذشته، اظهار کرد: در تیر ماه سال جاری ۴۶۵ تن کالا به ارزش ۲۶۶ هزاردلار از طریق گمرک امیرآباد ترانزیت شد که این مقدار ۸۹ درصد از لحاظ وزن و ۹۲ درصد از نظر ارزش نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.
این مقام مسئول در گمرک امیرآباد یادآور شد: کالاهایی چون آهن آلات و فراورده های نفتی از جمله مهمترین محمولات ترانزیتی بوده است .

منبع : خبرگزاری مانا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *