صادرات

نایب رییس کانون کارفرمایان استان اصفهان با تاکید بر ضرورت واقعی شدن نرخ دلار به عنوان یکی از مطالبات صنعتگران، گفت: با توجه به شرایط بحرانی آب در کشور و به دنبال آن قطعی آب و برق، اکنون وضعیت افرادی که در صنعت کار می‌کنند، نابسامان شده است.
رضا چینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه بخش صنعت به دلیل تداوم رکود طی سال گذشته و امسال وضعیت خوبی ندارد، اظهار کرد: یکی از مطالبات صنعتگران این است که قیمت دلار به نرخ واقعی آن برسد و شرایط به وجود آمده بتواند وضعیت صنعت را که ارزش‌افزوده بالایی دارد، را مساعد کند.
وی افزود: ضرورت دارد تا شرایط موجود بهبود یابد و از سوی دیگر با بهبود روابط سیاسی با دنیا، شاهد افزایش صادرات در بخش صنعت باشیم.
نایب رئیس کانون کارفرمایان استان اصفهان با بیان اینکه جلسه هایی در این راستا برگزار شده تا اذهان عمومی مردم آماده استفاده از کالای داخلی شود، تصریح کرد: متاسفانه شرایط نابسامان اقتصادی مردم و رکود همه‌گیر است و مردم درآمدی برای خرید ندارد و زمانی که مردم در تامین مایحتاج روزانه‌ خود مانده‌اند، این شعار رهبر انقلاب جامه عمل نمی‌پوشاند.
وی هم‌چنین در خصوص تاثیر کم آبی بر صنایع، اظهار کرد: با وجود این بحرانف صنایع از بازیافت آب و فاضلاب شهری استفاده می کنند، البته شاید هنوز اثر اجرایی این صرفه‌جویی را برای دگرگونی شرایط روحی مردم شاهد نباشیم، از سوی دیگر کم‌آبی وضعیت صنعت را متزلزل می‌کند به خصوص اینکه افکار عمومی متشنج می‌شود.
چینی افزود: با توجه به شرایط بحرانی آب در کشور و به دنبال آن قطعی آب و برق، اکنون وضعیت افرادی که در صنعت کار می‌کنند، نابسامان شده است.
وی اضافه کرد: متاسفانه مشکلات صنایع بسیار زیاد است، از سوی دیگر در بخش مالیاتی کج نظری و کوته‌فکری‌هایی وجود دارد، اما با تغییراتی که در استان صورت گرفته، شرایط در حال تحول است.
نایب رییس کانون کارفرمایان استان اصفهان با بیان اینکه در این زمان بیشتر باید برای رفع مشکلات کنونی واحدهای تولیدی و جلوگیری از گسترش بیکاری بخش صنعت کمک کنیم، تصریح کرد: استانداری در حال تلاش برای تسهیل و ایجاد شرکت‌هایی جدید و روش‌هایی برای تولید بخش‌های صنعتی است، اما اکنون زمان مناسبی نیست، چرا که مردم افزایش سرمایه ندارند تا بخواهند واحدهای جدید را ایجاد کنند.
وی با اشاره به اینکه دولت و وزارت کار برای بهبود اوضاع تلاش نمی‎‌کند، گفت: تسهیلات موجود برای افراد تحصیل کرده، بسیار خوب است به نحوی که دولت در مدت یک سال نیمی از حقوق را پرداخت کند تا این افراد مشغول به کار شوند و پس از آن در صورت نیاز کارفرما، تا دو سال دیگر بیمه آنها پرداخت خواهد شد.
چینی اظهار کرد: که با توجه به طرح‌های مختلف، رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران در حضور رییس جمهور عنوان کرد که اگر این روش برای تمام کارورزان اجرایی شود نه تنها تحصیل کرده‌ها بلکه بسیاری از مشکلات بیکاران حل خواهد شد.
نایب رییس کانون کارفرمایان استان اصفهان با بیان اینکه اصفهان به عنوان یک شهر صنعتی با مشکلات فراوان مواجه است، خاطرنشان کرد: این مساله در زمان زرگرپور استاندار سابق اصفهان مطرح بود همانطور که مهرعلیزاده استاندار فعلی بر آن تاکید دارد چرا که متاسفانه در استان اصفهان قوانین ۱۲۰ درصدی اجرا می‌شود و دید منفی بسیاری از بازرسان، تولید را از اصفهان فراری داده است.

منبع : بازار کار

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *