ایران-عراق

براساس آخرین آمار منتشر شده از سوی گمرک در دو ماهه نخست سال جاری، ۲۱۶ هزار و ۵۸۵ تن کالا به ارزش ۴۷ میلیون و ۶۶۶ هزار دلار از ایران به قطر صادرات شده که این رقم رشد ۵ برابری نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.
این در حالی است که در دو ماهه نخست سال گذشته ۱۳۱ هزار و ۸۱۴ تن کالا از ایران به قطر صادر شده بود که ارزش آن تنها هشت میلیون و ۸۹۹ هزار دلار بوده است.
به علاوه صادرات انجام شده در قطر از نظر وزنی ۱.۱۵ درصد و ارزشی ۰.۶۵ درصد از کل ارزش صادرات ایران را شامل می‌شود و از این جهت کشور قطر در میان کشور‌های دریافت کننده کالا از ایران در جایگاه ۱۹ قرار گرفته است.
همچنین صادرات ایران به قطر در مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزنی ۰.۷۴ درصد و از لحاظ ارزش ۰.۱۴ درصد از کل صادرات انجام شده در مدت مذکور بود.
نکته قابل توجه اینجاست که افزایش قیمت کالا‌های صادراتی به قطر نشان می‌دهد نسبت به سال گذشته کالا‌های با ارزش بالاتری به این کشور صادر شده است.
گفتنی است، مقایسه میزان کالاهای صادرشده به قطر در دوماهه نخست سال جاری با مدت مشابه سال گذشته حاکی از آن است که این کشور از لحاظ وزنی ۶۴ درصد و از لحاظ ارزش بیش از ۴۳۵ درصد افزایش یافته است.

منبع: میزان

گروه بازرگانی و کارگزاری جم، با داشتن شعبه های عملیاتی در بندر شهیدرجایی(بندر عباس)، بوشهر، تهران، اصفهان،فولاد مبارکه و دیگر گمرکات کشور آماده ارائه خدمات در زمینه ثبت سفارش، اخذ ترخیصیه و کلیه امور مربوط به ترخیص کالا از کلیه گمرکات مجاز کشور آماده همکاری با شما عزیزان می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *