شریعتمداری

وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: به زودی روند ترخیص کالا به ویژه مواد اولیه مورد نیاز تولید اصلاح خواهد شد.
محمد شریعتمداری با اشاره به جمع بندی‌های صورت گرفته حاصل از جلسات متعدد با رئیس کل و مسئولان گمرک و نیز اعضاء اتاق‌های بازرگانی و فعالان اقتصادی گفت: بزودی روند ترخیص کالا به ویژه مواد اولیه مورد نیاز تولید اصلاح خواهد شد.
وی با تاکید براین که مسئولان گمرک نیز در مواردی اصلاح برخی مصوبات دولتی را ضروری می‌دانستند درباره چگونگی ترخیص کالا در این اصلاحات افزود: به عنوان مثال کسانی که قبل از ممنوعیت برخی اقلام اقدام به واردات کالا کردند باید بتوانند کالا‌های خود را با توجه به ضوابط پیشین از گمرک ترخیص کنند.
وی گفت: همچنین برخی اقلام که اکنون در فهرست ممنوعه قرار گرفته اند، اما پیشتر در هنگام ورود به گمرک در فهرست ممنوعه نبوده اند باید طبق ضوابط یا پرداخت تفاوت آن محصول را بتوانند وارد کنند.
این عضو کابینه دوازدهم با تاکید بر این که تصمیمات لازم در این باره برای ابلاغ به ستاد ساماندهی اقتصادی دولت آماده شده است، افزود: در ترخیص کالا تا آن زمان نیز گمرک اجازه دارد تا با صدور پته سفید یعنی حداقل اسناد، کالا‌های موجود در گمرکات را بدون حل مشکلات فعلی هم ترخیص کند تا بعد از آن واردکنندگان با تعهدات لازم اسنادشان را تکمیل و ارائه کنند.

منبع :پایگاه خبری تیک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *