رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به مشکلات واحدهای صنعتی استان گفت: ارز مورد نیاز واحدهای صنعتی استان برای واردات مواد اولیه و نوسازی ماشین‌آلات از سوی بانک مرکزی تأمین شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، یدالله صادقی امروز در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به مشکلات پیش‌روی صنعتگران و فعالان حوزه اقتصادی در سطح استان اظهار داشت: عمده‌ترین مشکل صنعتگران و تولیدکنندگان در حوزه مالیات بر ارزش افزوده است که علاوه بر این تأمین سرمایه در گردش و بیمه تأمین اجتماعی نیز مانعی مهم پیش‌روی آن‌ها می‌باشد که نیازمند نگاه ویژه دولت و مجلس به این بخش‌ها است.
وی با اشاره به حل مشکلات بخش تولید در استان بیان کرد: با پیگیری‌ها و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از سوی بانک مرکزی، ارز مورد نیاز واحدهای صنعتی برای واردات مواد اولیه و نوسازی ماشین‌آلات تأمین شده است.
در ادامه این جلسه نیز استاندار تهران با اشاره به لزوم اتخاذ تصمیمات برای پرداخت بدهی و معوقات بانکی ۱۰ شرکت تولیدی در استان تهران افزود: هرچه سریع‌تر باید با همکاری بانک‌ها نسبت به مشکلات شرکت‌ها در پرداخت بدهی و معوقات بانکی با در نظر گرفتن تنفس برای پرداخت بدهی‌ها تعیین تکلیف شود.
وی همچنین تصریح کرد: هدف از شکل‌گیری ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، رفع موانع تولید، رونق واحدهای تولیدی و همسوسازی دستگاه‌های دولتی در جهت حمایت از تولید در راستای مصوبات اتخاذ شده است که باید به ‌صورت مستمر تشکیل شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *