صادرت آمریکا

در هفته‌ای که گذشت اعداد و ارقام متعددی در ارتباط با اقتصاد، تجارت و کسب‌وکار در اقصی نقاط جهان، از سوی رسانه‌ها، نهادهای اقتصادی ملی و بین‌المللی و مراکز تحقیقاتی منتشر شد که مهم‌ترین آنها را می‌توان در موارد ذیل خلاصه نمود:
۱۱ و ۱۹ درصد
صندوق بین‌المللی پول: کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا به‌طور متوسط ۱۱ درصد از تولید ناخالص داخلی خود را صرف تأمین اجتماعی، سلامت و آموزش می‌کنند، در حالی که این رقم در اقتصادهای نوظهور اروپایی (مجارستان، رومانی، ترکیه، روسیه و …) حدود ۱۹ درصد است.
۲.۵ میلیارد نفر
بانک جهانی: ظرف ۳۵ سال آینده ۲.۵ میلیارد نفر به جمعیت شهری جهان افزوده خواهد شد.
۱.۹ میلیارد نفر
بانک جهانی: در حال حاضر ۱.۹ میلیارد نفر از جمعیت جهان یارانه نقدی دریافت می‌کنند.
۲۰ درصد
بانک جهانی: تقریباً ۲۰ درصد از کودکان کشورهای درحال‌توسعه، در فقر شدید زندگی می‌کنند.
۵۰ درصد
فائو: برای پاسخگویی به نیازهای غذایی جمعیت رو به رشد کره زمین، تولید محصولات غذایی در جهان باید تا سال ۲۰۵۰ دست‌کم ۵۰ درصد افزایش یابد.
۲.۵ درصد
فائو: تنها ۲.۵ درصد از منابع آبی جهان را ذخایر آب شیرین تشکیل می‌دهند.
۱۱ درصد
آنکتاد: در سال ۲۰۱۷ سهم تجارت سوخت از کل تجارت کالایی جهان حدود ۱۱ درصد بوده است.
۸۴ درصد
آنکتاد: ۸۴ درصد از یارانه‌های پرداختی به بخش شیلات در جهان نصیب شرکت‌هایی می‌شود که تنها ۱۰ درصد از ماهیگیران جهان را در استخدام خود دارند.
۴۴.۳ میلیارد دلار
بلومبرگ: ثروت موکش آمبانی، میلیارد معروف هندی و سهامدار اصلی هلدینگ ریلاینس، به ۴۴.۳ میلیارد دلار رسیده است تا او موقتاً در رده نخست ثروتمندترین افراد آسیایی قرار گیرد؛ جایگاهی که پیش از این در اختیار جک ما، مؤسس و مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیک علی بابا، بود.
۶۰۷ میلیارد دلار
بلومبرگ: رشد سریع‌تر هزینه‌ها در قیاس با درآمدها باعث شده است که کسری بودجه دولت آمریکا در ۹ ماهه نخست سال مالی جاری با ۱۶ درصد افزایش نسبت به دوره مشابه سال مالی گذشته به ۶۰۷ میلیارد دلار برسد. گفتنی است سال مالی دولت فدرال آمریکا هر سال از ۱ اکتبر (۹ مهر) آغاز می‌شود و در ۳۰ سپتامبر (۸ مهر) سال بعد پایان می‌یابد.
۲۶۰ میلیارد دلار
سی‌ان‌ان مانی (CNN Money): سرمایه‌گذاری خارجی در آمریکا طی سال ۲۰۱۷ حدود ۲۶۰ میلیارد دلار بوده است که در قیاس با سال قبل از آن ۳۲ درصد کاهش نشان می‌دهد.
۱۳۵ میلیارد دلار
پیپل دیلی چین: مازاد تراز تجاری چین در شش‌ماهه نخست سال جاری میلادی با ۲۶.۷ درصد کاهش نسبت به دوره مشابه سال قبل به ۱۳۵ میلیارد دلار رسید.
۲.۱ و ۲ درصد
اداره امور اقتصادی و مالی کمیسیون اروپا: پیش‌بینی می‌شود نرخ رشد اقتصادی در اتحادیه اروپا امسال به ۲.۱ درصد و در سال آینده میلادی به ۲ درصد برسد.
۸۱.۳ میلیارد فوت مکعب
اداره اطلاعات انرژی آمریکا: بر اساس برآوردهای انجام‌شده، متوسط تولید گاز طبیعی آمریکا در سال جاری میلادی با ۱۱ درصد افزایش نسبت به سال ۲۰۱۷ به ۸۱.۳ میلیارد فوت مکعب در روز خواهد رسید؛ انتظار می‌رود این رقم در سال ۲۰۱۹ نیز ۴ درصد دیگر افزایش پیدا کند.
۱۶۹ میلیون تن
اداره اطلاعات انرژی آمریکا: تولید زغال‌سنگ آمریکا در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۱۸ با ۵.۲ درصد کاهش نسبت به دوره مشابه سال قبل به ۱۶۹ میلیون تن رسید.
۲۴۷ تریلیون دلار
مؤسسه مالیه بین‌الملل: در پایان سه‌ماهه نخست سال ۲۰۱۸ مجموع بدهی کشورهای جهان به ۲۴۷ تریلیون دلار رسیده است که این رقم بیش از ۳ برابر تولید ناخالص جهان است.
۰.۳ و ۰.۴ درصد
اداره آمار وزارت کار آمریکا: در ماه ژوئن (۱۱ خرداد تا ۹ تیر) صادرات آمریکا ۰.۳ افزایش و واردات آن ۰.۴ درصد کاهش یافته است.
۵۹ میلیارد دلار
یورو استات: اتحادیه اروپا در مبادلات تجاری خود با روسیه در سال ۲۰۱۷ حدود ۵۹ میلیارد دلار کسری داشته است.
۴.۵ درصد
یورو استات: در سه‌ماهه نخست سال جاری میلادی قیمت مسکن در منطقه یورو ۴.۵ درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش یافته است.
۸۰ میلیون نفر
سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD): در سال ۲۰۱۷ تعداد کاربران اینترنت تلفن همراه در کشورهای OECD بیش از ۸۰ میلیون نفر افزایش یافته است.
۵.۲ درصد
سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD): نرخ بیکاری کشورهای OECD در ماه می (۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد)، ۵.۲ درصد بوده است که در قیاس با ماه قبل از آن ۰.۱ نقطه درصد کاهش نشان می‌دهد.

منبع : فصل تجارت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *